Dentální hygiena

Dentální hygiena jinak…

Proč jinak? Jak Jinak?

Zuby – stomatologie (obor) mě provází životem od nástupu na střední školu. Tenkrát jsem si vybrala obor zubní technik, protože jsem odmala milovala a miluji umění jako malování, kreslení, modelování, škrábání do jakéhokoliv materiálu atd. Moje maminka moji vášeň nesdílela z obavy nemožnosti se uživit a nutila mě vybrat si něco praktického jako ekonomickou školu, zemědělskou atd. I dnes při psaní této věty mi vyvstávají chloupky na zádech.

Volba zubního technika prošla, protože málokdo si myslel, že projdu skrz tenkrát složité přijímací řízení. Prošla. Obor by se dal nazvat kreativní a umělecký, ale po ukončení maturity a krátké pracovní zkušenosti jsem si uvědomila, že nejsem typ na sezení celého dne o samotě v laboratoři, protože miluji  lidi a práci s lidmi.

Proto jsem nastoupila jako asistentka do zubní ordinace, prošla akreditovaným kurzem zubní instrumentářky. Pozice zubní instrumentářky mě bavila a stále baví. Je to krásná práce, ale řekněme si to na rovinu – pořád vám do práce někdo mluví.

Další rozhodnutí bylo pro studium dentální hygienistky. Při plném úvazku v ordinaci to bylo trochu obtížné, ale když studujete co vás baví, čas plyne ani nevíte jak 🙂

A je to tu. Konečně svým pánem a práce s pacienty, jak si já představuji😊

Obor dentální hygieny mě baví a skvěle při své práci propojuji vědomosti a zkušenosti z práce v zubní laboratoři, asistence v zubní ordinaci stomatologovi praktickému, stomatochirurgovi atd. …

Teď se teprve dostávám k jádru pudla.

Při mé práci jsem začala zjišťovat, že to není jen tak. Často v ordinaci slyším: Máme vysokou kazivost v rodině, paradentózu jsem zdědila, já budu mít zubní kámen pořád protože máme tvrdou vodu ve studni, zuby mám křivé protože …… A nejčastější věta vyřčena v ordinaci: Prostě to tak mám a co s tím?

Co s tím?

Tomu se budu věnovat na tomto blogu  a samozřejmě v ordinaci😊

Těším se na vás…………….

Veronika